Kanonier Hossa strelil 20. gól v sezóne a bol prvou hviezdou zápasu

20.01.2014 Celý región

Chicago 19. januára (TASR) - Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL nad Bostonom Bruins 3:2 po predĺžení a nájazdoch. K triumfu domácich prispel aj slovenský útočník Marián Hossa, ktorý v 5. minúte otvoril skóre duelu svojím 20. gólom v sezóne. Tridsaťpäťročný krídelník tak potvrdil dobrú formu pred zimnou olympiádou v Soči, keď v posledných piatich stretnutiach strelil rovnaký počet gólov a pridal dve asistencie. Rozhodujúci nájazd premenil Patrick Kane.

V ďalšom súboji Tampa Bay zdolala domácu Carolinu 5:3. Na súpiske "bleskov" absentoval slovenský útočník Richard Pánik.

Chicago - Boston 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 5. MARIÁN HOSSA (Sharp, Hjalmarsson), 30. Bollig (Krüger, Keith), rozhodujúci sam. nájazd P. Kane - 20. Marchand (P. Bergeron, McQuaid), 21. Marchand (R. Smith, J. Boychuk)
Marián Hossa odohral 22:34 min a okrem gólu zaznamenal dovedna päť striel, Michal Handzuš (obaja Chicago) absolvoval 13:49 min a trikrát ohrozil brankára súpera, Zdeno Chára (Boston) strávil na ľade 28:08 min a pripísal si jeden plusový bod

Carolina - Tampa Bay 3:5 (0:3, 2:2, 1:0)
Góly: 22. Siomin (E. Staal), 26. E. Staal, 47. Hainsey (Liles, Tlustý) - 7. Barberio (Killorn, Palát), 8. Palát (St. Louis, T. Johnson), 16. Kučerov (Tom Pyatt, R. Malone), 21. Purcell (Gudas, Matthew Carle), 29. Barberio (Brewer, Palát)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 21:02 min a k trom strelám a dvom trestným minútam pridal štyri mínusové body, Richard Pánik (Tampa Bay) nehral

New York Rangers - Washington 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Góly: 2. Rick Nash, 17. Rick Nash (B. Richards, McDonagh), 18. Stepan (Del Zotto, Girardi), 23. R. Callahan (D. Moore, McDonagh) - 21. Ovečkin (M. Green, Nicklas Bäckström)